Nowa toaleta miejska w Krakowie

Zwycięski projekt

Rozstrzygnięto konkurs na nowa toaletę miejską w Krakowie. Wygrał pomysł na pawilon pokryty płytami w odcieniach szarości po kolor jasnofioletowy, który pomieści toaletę miejską, kiosk i zastąpi wiatę przystankową.

Rondo Mogilskie to duży węzeł przesiadkowy, któremu brakuje toalet. Dlatego w konkursie Projekt Łazienki 2012 organizatorzy zaprosili do projektowania toalety publicznej dla tego ronda.

Grand Prix, 20 tys. zł i szansę na realizację projektu zdobył zespół z Rzeszowa. Młodzi projektanci zaproponowali 20-metrowy pawilon obłożony płytami aluminiowymi, mieszczący obok toalet także kiosk (lub informację turystyczną) i miejsce dla czekających na tramwaj w kierunku Nowej Huty. – Najważniejsze było tak to urządzić, żeby ludzie nie wpadali na siebie. Staraliśmy się też, żeby budynek był w miarę niewidoczny – opowiada zwycięzca. Ma być też ekologicznie: do spłukiwania toalet byłaby wykorzystywana deszczówka.

Czy miasto zbuduje toaletę według zwycięskiego projektu? – Zrobimy wycenę i spróbujemy wprowadzić to zadanie do przyszłorocznego budżetu – mówi Michał Pyclik z ZIKiT. Czekamy więc z niecierpliwością.


Komentarze są zamknięte.