Bydgoski Węzeł Wodny z śluzą workową, skateparkiem i dwoma szaletami.

Bydgoszcz już od kilku lat na dużą skalę realizuje rewitalizację Bydgoskiego Węzła Wodnego. Pierwszy etap inwestycji zbliża się do swojego finału. Uruchomiony szlak to nie tylko przystanki wodne i nowe nabrzeża Brdy, ale i liczne atrakcje dla turystów takie jak śluza workowa, skatepark oraz dwie nowoczesne toalety miejskie.

Toalety można użytkować tylko przez 15 minut. Prezentują się bardzo ładnie i jak można wyczytać w wielu publikacjach na Internecie naszpikowane są funkcjonalnymi i wygodnymi urządzeniami. Za ich skorzystanie zapłacimy złotówkę. Czemu warto o tym tak pisać, bo przy tego typu inwestycjach zawsze winien taki obiekt nawet i nie jeden jak w tym przypadku się znaleźć. Niestety często pamięta się o kwiatkach, skwerach itp., a o miejscu na wykonanie podstawowej potrzeby niestety nie.

Pierwsza toaleta na trasie Bydgoskiego Węzła Wodnego znajduje się przy przystanku tramwaju wodnego „PKS”. Druga natomiast jest na lewym nabrzeżu między mostem Królowej Jadwigi, a mostem Solidarności. Z pewnością nowe toalety publiczne przydadzą się właśnie w tych miejscach, które przy okazji licznych imprez, ale i w każdy pogodny dzień będą służyły zapewne zarówno mieszkańcom jak i turystom.


Komentarze są zamknięte.